Про гуртожиток

Учнівський гуртожиток Луцького ВПУ будівництва та архітектури

Учнівський гуртожиток Луцького ВПУ будівництва та архітектури - це п'ятиповерхове приміщення в якому проживає 320 учнів. Учні проживають у секціях блочного типу: велика кімната на 4 особи і мала кімната на 2 особи. У блок входить також спільний коридор і туалет, а також підсобне приміщення з умивальником і сушкою. Підведена гаряча і холодна вода.

Поточний ремонт секцій проводиться протягом всього року по графіку. На момент ремонту здійснюються всі необхідні роботи. Основні ремонтні роботи плануються так, щоб їх закінчити до l вересня. Адмінперсонал гуртожитку складається з коменданта, кастелянші, прибиральниці, 4 чергових і 4 вихователів. Ними здійснюється нагляд за дотриманням санітарії і гігієни мешканцями гуртожитку, а також їх зусилля направлені на створення комфортних умов проживання учнів в гуртожитку, проводиться виховна робота. До учнів, які порушують Правила проживання в гуртожитку, застосовуються різноманітні  міри впливу, аж до виселення з гуртожитку.

Для потреб учнів є душова кімната. Приготувати собі їжу учні можуть на кухні, де функціонують газові плити. Для проведення зборів, дискотек, вечорів, перегляду телепередач використовується актовий зал гуртожитку.

Виховна робота в гуртожитку спрямована на виховання в учнів почуття патріотизму, поваги до традицій минулого, пошани до людей похилого віку, виховання моралі і поведінки, дотримання режиму проживання учнів у гуртожитку.

Комендант гуртожитку присутній на щотижневих нарадах вихователів, які проводить заступник директора з НВР, де розглядаються всі питання життя гуртожитку. Спільно з учнівським самоврядуванням і представником дирекції комендант здійснює перевірку дотримання санітарного стану в кімнатах гуртожитку.

Мешканці гуртожитку є активними учасниками художньої самодіяльності. Вони відвідують гуртки бального і народного танцю, є учасниками вокальної групи училища. Мешканці  гуртожитку у позаурочний час відвідують також секції з футболу, волейболу і настільного тенісу, а також секції загальної фізичної підготовки. В училищі організовано музей етнографії. При ньому діє пошуковий клуб «Краєзнавці». Як відділ цього музею у кімнаті відпочинку гуртожитку діє етнографічний куточок, який включає в себе розділи: «Археологічні місця Волині», «Волинський народний одяг», «Шевченко - художник». Куточок поповнюється цікавими оригінальними експонатами з історії нашого краю. В кімнаті відпочинку є різноманітна література з історії культури, знаходиться вітчизняна періодика. Організацією учнівського дозвілля і умовами життя учнів у гуртожитку займається Рада гуртожитку. Вся робота Ради направлена на формування вмінь самоуправління та самообслуговування, зміцнення свідомої громадянської позиції тощо.

Самоуправління полягає в тому, що учні вчаться керувати життям і діяльністю колективу через створену Раду гуртожитку. Самообслуговування включає роботу по створенню в житлових приміщеннях затишку, підтримання чистоти і порядку, виконання розпорядку дня і дотримання правил проживання у гуртожитку.

Представники Ради гуртожитку сприяють створенню позитивної атмосфери у секціях, допомагають у благоустрої секцій. Крім того проводяться рейди-перевірки проведення генерального прибирання в гуртожитку. Відповідальні за правопорядок допомагають підтримувати дисципліну у гуртожитку у вечірній час.

З ініціативи Ради гуртожитку організовуються і проводяться виховні заходи, які сприяють всебічному розвитку учнів та прояву їх талантів: шаховий та шашковий турніри, спортивна естафета присвячена Дню Збройних Сил України, екскурсійні поїздки тощо. Вихователями гуртожитку проводяться ряд виховних бесід: «Чиста кімната - чисті легені», «Кому потрібна допомога», «Наші життєві цінності», «Поважай ближнього».